רמת הגולן

אם גם אתם מאסתם בצפיפות וברעש, בפקקי התנועה, בלחץ ובניכור שבחיי העיר הסואנים רמת הגולן היא המקום בשבילכם. רמת הגולן מציעה לכם סביבת מגורים ירוקה, נופי בראשית מרהיבים ביופיים ממפלי מים גועשים דרך נופה הקסום של הכנרת, המרחבים האדירים ופסגת החרמון המושלגת. כל זה נשקף מחלון ביתכם כשאתם גרים בגולן

.

רמת הגולן גם מציעה לכם אפשרויות תעסוקה מגוונות ורבות. בעידודה האינטנסיבי של ממשלת ישראל ברמת הגולן מתקיימים ענפי חקלאות מתקדמת מכל הסוגים. אזורי תעשיית עילית בהם ממוקמות חברות היי-טק המציעות לכם משרות נחשקות באווירה קסומה.

בעלי מקצועות חופשיים ימצאו לעצמם סביבת עבודה שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר וכמובן העוסקים במקצועות התיירות השונים ימצאו בגולן הזדמנויות אין סוף.

הגולן הוא גם המקום לכל בעלי החלומות השונים שרוצים לעצמם חיים מיוחדים ובעלי משמעות. אנשים שחלומם הוא הקמת יקב בוטיק או סדנה בה יוכלו ליצור ולייצר את אשר חפץ לבם ימצאו בגולן את כל התנאים לכך ויזכו לחשיפה לפרי עמלם בדמות מאות אלפי המבקרים הנופשים באזור ומחפשים אחר אותם הדברים ממש.

אם גם אתם חושבים פעמיים לפני שאתם שולחים את ילדיכם למערכות החינוך העירוניות הרי שבגולן תוכלו סוף סוך לישון בשקט. מערכת החינוך האזורית מתגאה באיכותה, בערכים אותם היא מקנה לילדים ולנוער ובסביבה מחבקת ואנושית כמוה ניתן למצוא רק כאן בגולן.

אז אם אתם רוצים להפסיק לחלום ולהתחיל להגשים, לגור במקום בו אנשים יוצאים ולחופשה, לפתוח את הבוקר שלכם עם כוס קפה מול כנרת וחרמון, לשלוח את הילדים בלב שקט לבית הספר ולעשות את מה שתמיד חלמתם לעשות הגולן קורא לכם.

תעסוקה בגולן

תעסוקה בגליל ובגולן

רמת הגולן הוא אזור צעיר יחסית למדינת ישראל וככזה הוא מהווה קרקע פוריה לפיתוח ולעסקים. במרחבים הגדולים של הרמה מגוון רחב של פרנסות ועיסוקים ובעיקר בתחומי התיירות, החקלאות המודרנית, תעשייה,ו תעשיות מתקדמות והיי-טק. תחומי הליבה האלו הם המאפשרים צמיחה ויזמות של שירותים שונים אותם צורכות התעשיות הללו ולהם נזקקים תושבי האזור שנמצא בתנופה כלכלית בשנים האחרונות.

באיזור הגולן והגליל ישנם אפשרויות תעוסקה רבות לאנשי חינוך בשל ריבוי מוסדות חינוך והשכלה גבוהה הנמצאים באזור.

ברמת הגולן ובגליל מספר מרכזי תעסוקה בעבור עובדי ההי-טק הנמצאים בפארק התעשייה בתפן, באזור התעשייה תרדיון שבמשג, באזור התעשיה רמת גבריאל, בקריית ההי-טק המוקמת בקצרין ואפילו באזורי התעשייה של יוקנעם וחיפה. היתרון הגדול של מגורים ועבודה בגולן ובצפון הוא שגם כאשר מדובר במרחקים ארוכים יחסית הרי שהתנועה הזורמת הופכת את זמני הנסיעה לזהים ואף קצרים מאלו שבמרכז הארץ הפקוק.

בכדי לעודד יזמות ועסקים באזור פועלים יחדיו מספר גופים המסייעים ומייעצים למשקיעים, ליזמים, לבעלי העסקים ולמחפשי העבודה בכל התחומים:

מרכז מעברים ג€“ המספק פתרונות ושירותים תעסוקתיים לתושבי המועצות האזוריות במגזר הכפרי.

פ.ל.ג ג€“ פתוח לעסקים גולן ג€“ חברה בבעלות משותפת של המועצות גולן וקצרין הפועלת ליצירה ופיתוח של עסקים בגולן ושל

מקומות תעסוקה בתחומי התעשייה והטכנולוגיה.

מרכז תעסוקה גולן ג€“ מרכז השמה איזורי המקשר בין מעסיקים ודורשי עבודה

בנוסף קיימות בגליל חממות טכנולוגיות המסייעות ליזמים חדשים הנמצאים בשלבים של מחקר ופיתוח בהשגת מימון ועזרה בניהול ושיווק עד אשר יעמדו על רגליהם

חממות תיירות שלו משרד התיירות מסייעות גם הן ליזמים בהקמה או בהרחבה של עסקים בינוניים וקטנים בתחומי התיירות השונים.

טבע ברמת הגולן

כמו שניתן להבין עוד משמה, רמת הגולן הינה רמה שטוחה השוכנת בין הר החרמון מצפון לנהר הירמוך מדרום. היא תחומה ממערב על ידי עמק החולה והכנרת אשר בינם לבינה מדרוןו מרהיב בגובה 600 מטרים מעל פני הים היורד אל העמק הירוק ואל הימה הכחולה. גבולה המזרחי הוא קו הגבול בין ישראל לסוריה.

רמת הגולן התברכה בנחלים רבים המספקים כשליש ממימי הכנרת. שלושת הנחלים הגדולים שלה מחלקים את הרמה לשלושה חלקים ג€“ בין נחל הירמוך לנחל דליות בדרום, בין דליות לגילבון במרכזה של הרמה ובין גילבון לחרמון בצפונה. מלבד השלושה ברמת הגולן 27 נחלים ובניהם הזוויתן,שניר, שיאון, גמלא, דן יהודיה משושים ועוד.

אל אף העובדה שמדובר ברמה הרי שפני השטח בגולן אינם לגמרי אחידים ומתרוממים ממנה מספר הרים בעלי צורת חרוט קטום שהם למעשה הרי געש קדומים שפעילותם בעבר היא שעיצבה אתו צורתו של האזור ואת אדמת הבזלת שנפוצה כל כך ברמה.

רמת הגולן היא לא פחות מחלום בעבור אוהבי הטבע והמרחבים. בשטחה נמצאים שמורות וגנים לאומיים המהווים את הנוף הנשקף מחלונכם כשאתם גרים בגולן. בדרום הרמה נמצאות שמורת יער יהודיה ובה ברכות מים טבעיות ומפלים ושמורת הטבע גמלא בה תמצאוו מפלים וקני נשרים. כמתחילים לעלות צפונה ניתן למצור אתו הגן הלאומי של חורשת טל, את שמורת הטבע תל דן ובה מעיינות ופלגי מים רבים. גם שמורת הטבע של נחל שניר ( חצבאני ) נמצאת לא רחוק וכך גם אלו של נחל חרמון ( הבניאס ) והגן הלאומי מבצר נמרוד. בקיצור מדובר במקום שהוא לא פחות מחלום בעבור חובבי הטבע, האוויר הצלול, המים והמרחבים וזאת מבלי להזכיר את הקרבה לגליל ולעמקים על שלל שכיות החמדה הפזורות בהם.

בכל האמור לטיולים בטבע הרי שהיתרון הגדול במגורים ברמת הגולן הוא שמדובר למעשה בחצר האחורית שלכם. אין צורך להידחק במכונית במשך שעות בכדי להגיע וגם לא לפקוד את הגנים והשמורות בחופשים או בימים מיוחדים בהם הם שוקקים במבקרים. אפשר פשוט להיכנס לאוטו, לעלות על האופנים או פשוט לצעוד ברגל באמצע היום ולהנות מכל הטוב שרמת הגולן מציעה.

Comments are closed.