כפר חרוב

כפר חרוב

הקיבוץ כפר חרוב ממוקם על שפת המצוק הדרומי של רמת הגולן בגובה של 315 מטרים מעל פני הים. פסגת החרמון המושלגת מצפון, הרי צפת והגליל, עמק הירדן, הארבל והתבור וכמובן ימת הכינרת כל אלו מהווים את הצבעים בתמונה הנשקפת מחלונות בתיהם של תושבי כפר חרוב.

פרנסות ועיסוקים

הקיבוץ, בו מתגוררים כ-350 תושבים, נמצא במרחק 40 דקות נסיעה מטבריה ו-45 דקות נסיעה מקצרין. מפעל א.ר.י המייצר שסתומים הידראוליים שהינו בבעלותו הקיבוץ מהווה את אחד ממקורות ההכנסה המרכזיים של הקיבוץ. מקורות נוספים הינם ענפי חקלאות שונים דוגמת גדולי שדה, מטעים ורפת חלב גדולה ומתקדמת. הקיבוץ גם שותף בהפעלת אתר “חמת גדר” ומפעיל גם את אחד מאתרי הנופש היפים בארץ ג€“ מצפה שלום ג€“ אתר של צימרים מרהיבים הנמצאים על שפת מצוקי און.

בשנים האחרונות התבצעו בכפר חרוב הרחבות קהילתיות וכך גם מי שאינם חברי הקיבוץ יכולים לגור בו. התושבים החדשים יכולים להשתלב בפרנסות הקיבוץ או לעבוד עצמאית במסגרת האפשרויות השונות. אזורי התעשייה באזור ג€“ אלו של קצרין וטבריה יכולים להוות אלטרנטיבה טובה כמו גם מגזרי השירותים השונים הקיימים באזור. בעלי המקצועות החופשיים ימצאו לעצמם גם כן קרקע נוחה לתעסוקה וכמוהם גם אלו החושקים בעיסוק בתחום התיירות המגוון הכולל הארחה, אטרקציות חווייתיות שונות ופעילויות מים וטבע.

חינוך וקהילה

בכפר חרוב פועלת מערכת חינוך ותיקה לילדי הגיל הרך המציעה פתרונות לילדים ולהורים עד לשעות אחר הצהריים. תלמידי היסודי והחטיבה לומדים בבית הספר האזורי של יישובי דרום הגולן הממוקם בבני יהודה ותלמידי התיכול יכולים לבחור ללמוד ב”נופי גולן” שבקצרין או ב”בית ירח” שבעמק הירדן. כל ההסעות למוסדות החינוך השונים הם מאורגנים על ידי המועצה האזורית גולן.

בכפר חרוב גם מערכת חינוך לשעות שלאחר בית הספר המקיימת פעילויות לאורך השנה, בימי שישי ובמהלך החופשות של מערכת החינוך הרגילה. הנוער של הקיבות משתייך לתנועת הנוער “בני המושבים” המקיימת פעילויות שנתיות ומהווה מסגרת ערכית, מאתגרת ומהנה בעבור הנערים והנערות. בבני יהודה הסמוך לכפר חרוב פועלת שלוחה של מתנ”ס גולן המפעילה חוגים שונים לבני כל הגילאים לאורך השנה. ועדת התרבות של הקיבוץ מפעילה מגוון חוגים, הרצאות ומופעים למבוגרים החפצים בכך.

קיבוץ כפר חרוב מספק כמעט את כל הדרישות והצרכים של תושביו וניתן למצוא בו ספרייה, חדר אוכל פעיל, מועדון לחברים, מרפאה מגרשי ספורט, ברכת שחייה וצרכנייה.

נכסים בכפר חרוב

תיווך גולן מציע בכפר חרוב בתים פרטיים צמודי קרקע בגדלים שונים. אידאלי לחיי משפחה קרובים לאדמה וגם לאנשים שחפצים ליצור ולעבוד מהבית.

Comments are closed.